Najbliższy kurs prawa jazdy kat. B: 06.07.2024r. godz. 09:00
0
Dni
0
Godzin
0
Minut
0
Sekund

ABC KURSANTA

ABC KURSANTA czyli jak wyrobić Profil Kandydata na Kierowcę (tzw. PKK) w Wydziale Komunikacji oraz jak uzyskać prawo jazdy kat. B.

ZAREZERWUJ MIEJSCE NA KURSIE
BADANIA LEKARSKIE
BADANIA LEKARSKIE
Udaj się do lekarza posiadającego uprawnienia do badania kierowców, następnie uzyskaj orzeczenie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami mechanicznymi. Przykładowe namiary do lekarza znajdziesz tutaj.
ZDJĘCIE
ZDJĘCIE
Zrób sobie wyraźne, kolorowe zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm (takie samo jak do dowodu).
WIEK
WIEK
Jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, będziesz potrzebować pisemnej zgody rodzica / opiekuna prawnego na przystąpienie do kursu na prawo jazdy kat. B. Formularz zgody możesz pobrać tutaj. Do kursu możesz przystąpić już na 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat.
WYDZIAŁ KOMUNIKACJI
WYDZIAŁ KOMUNIKACJI
Udaj się do właściwego dla miejsca zameldowania Wydziału Komunikacji: Urząd Miasta Kielce lub Starostwo Powiatowe w Kielcach, wypełnij wniosek i złóż go. Zabierz ze sobą: dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport), badania lekarskie, zdjęcie oraz zgodę rodzica/opiekuna prawnego (jeżeli jest wymagana).
RODO
RODO
Dołącz do wniosku podpisane ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych ,,RODO”. Podpisać je musi również rodzic / opiekun prawny w przypadku, gdy nie masz ukończonych 18 lat. Do pobrania tutaj w zależności od Wydziału Komunikacji: Urząd Miasta Kielce lub Starostwo Powiatowe w Kielcach.
UZYSKANIE PKK
UZYSKANIE PKK
PKK – Profil Kandydata na Kierowcę możesz uzyskać od ręki lub max. do 2 dni roboczych. Wcześniej należy skontaktować się z właściwym Wydziałem Komunikacji i umówić się na wizytę. PKK możesz również wyrobić on-line przez profil zaufany.
REZERWACJA TERMINU
REZERWACJA TERMINU
Na kurs prawa jazdy kat. B w szkole JAZDY Squll Kielce możesz zapisać się telefonicznie, przez Facebook lub za pomocą formularza na naszej stronie.
EGZAMINY WEWNĘTRZNE
EGZAMINY WEWNĘTRZNE
Ukończ kurs zdając egzaminy wewnętrzne w szkole JAZDY Squll Kielce.
EGZAMINY PAŃSTWOWE
EGZAMINY PAŃSTWOWE
Zapisz się na egzamin państwowy do WORD-u. Zarezerwuj termin online. Możesz do niego przystąpić już na miesiąc przed ukończeniem 18 lat. Pamiętaj zabrać ze sobą dowód tożsamości!
OPŁATY URZĘDOWE
OPŁATY URZĘDOWE
Po zdanym egzaminie w WORDzie dokonaj opłaty urzędowej w swoim Wydziale Komunikacji za wydanie dokumentu prawa jazdy kat. B. Opłaty możesz dokonać online. Za wydanie prawa jazdy zapłacisz 100,50 zł.
PRAWO JAZDY
PRAWO JAZDY
Sprawdzaj status odbioru prawa jazdy. Dokument będziesz mógł odebrać najwcześniej w dniu 18 urodzin. Gotowe? Zatem do zobaczenia na drodze =)
Zapisy on-lineZaufane opinie