ABC KURSANTA - czyli jak wyrobić Profil Kandydata na Kierowcę (tzw. PKK) w Wydziale Komunikacji oraz jak uzyskać prawo jazdy kat. B.

(Z naszej strony można pobrać wszystkie potrzebne wnioski.)


Udaj się do lekarza posiadającego uprawnienia do badania kierowców i uzyskaj orzeczenie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zrób sobie wyraźne, kolorowe zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm (takie samo jak do dowodu).

Jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, będziesz potrzebować pisemnej zgody rodzica / opiekuna prawnego na przystąpienie do kursu na prawo jazdy. Formularz zgody możesz pobrać tutaj. Do kursu możesz przystąpić już na 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat.

Udaj się do właściwego dla miejsca zameldowania Wydziału Komunikacji: Urząd Miasta Kielce lub Starostwo Powiatowe w Kielcach, wypełnij wniosek i złóż go. Zabierz ze sobą: dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport), badania lekarskie, zdjęcie oraz zgodę rodzica/opiekuna prawnego (jeżeli jest wymagana).

Dołącz do wniosku podpisane ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych ,,RODO". Podpisać je musi również rodzic / opiekun prawny w przypadku, gdy nie masz ukończonych 18 lat. Do pobrania tutaj w zależności od Wydziału Komunikacji: Urząd Miasta Kielce lub Starostwo Powiatowe w Kielcach.

PKK - Profil Kandydata na Kierowcę możesz uzyskać od ręki lub max. do 2 dni roboczych. (Ze względu na obostrzenia termin może zostać wydłużony, najlepiej wcześniej skontaktować się z Wydziałem Komunikacji i umówić się na wizytę.)

Jeżeli odebrałeś już numer PKK, zadzwoń do nas 602341200 lub napisz na Facebook w celu zapisania się na kurs.

Następnie podaj nam termin wykładów, na które deklarujesz się przyjść, a dopiszemy Cię do listy =)

Ukończ kurs zdając egzaminy wewnętrzne w naszej szkole.

Zapisz się na egzamin państwowy do WORD-u. Możesz to zrobić również online. Możesz do niego przystąpić już na miesiąc przed ukończeniem 18 lat. Pamiętaj zabrać ze sobą dowód tożsamości!

Dokonaj opłaty urzędowej w Wydziale Komunikacji za wydanie dokumentu prawa jazdy. Następnie odbierz go i ciesz się prawem jazdy =) Jednakże dokument będziesz mógł odebrać najwcześniej w dniu 18 urodzin.

BRAWO! Do zobaczenia na drodze =)